DOKUMENTAR Movies
The Jewel Thief (2023)

The Jewel Thief (2023)

The Jewel Thief (2023)
IMDb: 6.6
100 min

Rrëfimi i pabesueshëm i dorës së parë Gerald Blanchard, një nga organizatorët më kreativë, llogaritës dhe kriminel me i zgjuar në historin moderne.

Country: 
Violently Happy (2016) +18

Violently Happy (2016) +18

Violently Happy (2016) +18
IMDb: 5.2
90 min

Një eksperiencë sensuale dhe intime rreth një grupi berlinezësh postmodernë, që kërkojnë mënyra të reja për të jetuar, dashuruar dhe eksperimentuar me fantazitë seksuale.

Country: 
Jackass Forever (2022)

Jackass Forever (2022)

Jackass Forever (2022)
IMDb: 6.8
96 min

Jackass Forever është një film komedi me realitet amerikan i vitit 2022, i drejtuar dhe prodhuar nga Jeff Tremaine, së bashku me producentët Spike Jonze dhe Johnny Knoxville, dhe u…

Country: 
Take Your Pills: Xanax (2022)

Take Your Pills: Xanax (2022)

Take Your Pills: Xanax (2022)
IMDb: 6.1
79 min

Një kurë për disa dhe një mallkim për të tjerët, ilaçet kundër ankthit të përshkruara gjerësisht janë ekzaminuar nga pacientët dhe ekspertët në këtë dokumentar zbulues.

Country: 
Inside Job (2010)

Inside Job (2010)

Inside Job (2010)
IMDb: 8.2
109 min

Ky film ofron një analizë gjithëpërfshirëse të krizës financiare globale të vitit 2008, e cila me një kosto prej mbi 20 trilionë dollarësh, bëri që miliona njerëz të humbnin vendet…

Country: 
Pamela: A Love Story (2023)

Pamela: A Love Story (2023)

Pamela: A Love Story (2023)
IMDb: 7.2
112 min

Ndjek jetën e ikonës së kulturës pop Pamela Andersonit, duke përfshirë pamje arkivore të papara më parë dhe revista personale.

Hot Girls Wanted (2015) +18

Hot Girls Wanted (2015) +18

Hot Girls Wanted (2015) +18
IMDb: 6.1
84 min

Një dokumentar për femrat e reja që zhyten në tregun e seksit – dhe sa e thjesht është për internetin të prodhoj porno.

Country: 
The Tinder Swindler (2022)

The Tinder Swindler (2022)

The Tinder Swindler (2022)
IMDb: 7.1
114 min

Duke u shtirur si një miliarder i famshëm, ai joshi femra në internet dhe i vodhi miliona dollarë. Tani disa viktima duan hakmarrje.

Country: 
Trust No One: The Hunt for the Crypto King (2022)

Trust No One: The Hunt for the Crypto King (2022)

Trust No One: The Hunt for the Crypto King (2022)
IMDb: 6.3
90 min

Një grup investitorësh nisin hetimet për vdekjen e dyshimtë të multimilionerit të kriptomonedhave Xheri Koten dhe përpiqen të gjejnë 250 milion dollarët e humbur që ata besojnë se ai u…

Country: 
The Green Prince (2014)

The Green Prince (2014)

The Green Prince (2014)
IMDb: 7.2
101 min

Një dokumentar që flet për Musab Jousefin, i biri i një nga themeluesve të grupit terrorist Hamas, i cili punoi për afërsisht dhjetë vite si spiun i Inteligjencës Izraelite. Një…

Sly (2023)

Sly (2023)

Sly (2023)
IMDb: 7.1
95 min

Karriera pjellore pothuajse 50-vjeçare e Silvester Stalones, i cili ka argëtuar miliona, shihet në retrospektivë në një pamje intime të aktorit, shkrimtarit, regjisorit-producentit, paralelisht me historinë frymëzuese të jetës së…

Country: 
Born in Gaza (2014)

Born in Gaza (2014)

Born in Gaza (2014)
IMDb: 7.7
54 min

I filmuar menjëherë pas luftës së Gazës në vitin 2014, ky dokumentar shqyrton sesi dhuna ka transformuar jetën e 10 fëmijëve palestinezë.

Country: