FANTASHKENCE Movies
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku
IMDb: 7.8
48 min

Kjo është historia e Bardok, babait të Gokut. E cila tregon për shkatërrimin e planetit Vexhita dhe rebelimin e babait të Gokut ndaj të fuqishmit Friza!

Country: 
Godzilla vs. Kong (2021)

Godzilla vs. Kong (2021)

Godzilla vs. Kong (2021)
IMDb: 6.3
113 min

Dy nga ikonat më të mëdha dhe mistike të historisë vendosen përballë njëri-tjetrit: Godzilla i frikshëm dhe Kongu i madhërishëm teksa njerëzimi mbetet i frikësuar mbi pasojat e luftës së…

Country: 
Nope (2022)

Nope (2022)

Nope (2022)
IMDb: 6.8
130 min

Banorët e një vendi të vetmuar në brendësi të Kalifornisë janë dëshmitarë të një zbulimi të çuditshëm dhe rrëqethës.

Country: 
M3GAN (2022)

M3GAN (2022)

M3GAN (2022)
IMDb: 6.4
102 min

Një inxhiniere robotike e një kompanie lodrash përdor inteligjencën artificiale për të krijuar Meganin, një kukull e programuar për tu lidhur emocionalisht me mbesën e saj. Por kur programimi i…

Passengers (2016)

Passengers (2016)

Passengers (2016)
IMDb: 7.0
116 min

Një anije që po transporton pasagjerë në një planet të ri përballet me disa probleme dhe si pasojë dy prej pasagjerëve zgjohen nga gjumi 90 vite para kohës së caktuar.

Transformers: Rise of the Beasts (2023)

Transformers: Rise of the Beasts (2023)

Transformers: Rise of the Beasts (2023)
IMDb: 6.1
127 min

Noa Diaz është një ish-mekanik ushtarak që lufton për të gjetur një punë të re pasi la ushtrinë. Kur fillon të humbasë shpresën pas një interviste të dështuar, ndërkohë që…

Country: 
Paradise (2023)

Paradise (2023)

Paradise (2023)
IMDb: 6.3
117 min

Pasi gruaja e tij detyrohet të japë 40 vite të jetës së saj si pagesë për një borxh sigurimi, një burrë kërkon dëshpërimisht një mënyrë për t’i rimarrë.

Country: 
Dawn of the Planet of the Apes (2014)

Dawn of the Planet of the Apes (2014)

Dawn of the Planet of the Apes (2014)
IMDb: 7.6
130 min

Gjenerata e re e majmunëve të krijuar gjenetikisht, kërcënohet nga disa njerëz që kanë mbijetuar nga gripi i majmunëve Ata lidhin një paqe, e cila nuk zgjat shumë. Lufta në mes këtyre…

Interstellar (2014)

Interstellar (2014)

Interstellar (2014)
IMDb: 8.7
169 min

Në momentin që vjen fundi i jetës në tokë, një ekip eksploruesish merr përsipër misionin më të rëndësishëm në historinë njerëzore: të udhëtojnë në galaktikë për të zbuluar nëse njerëzimi ka një të…

Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame (2019)

Avengers: Endgame (2019)
IMDb: 8.4
181 min

Pasi Thanosi zhduki gjysmën e jetës në Univers, Avengers (Hakmarrësit) duhet gjithsesi që ta gjejnë një zgjidhje për ta mposhtur Titanin e Çmendur!

Country: 
Kids vs. Aliens (2022)

Kids vs. Aliens (2022)

Kids vs. Aliens (2022)
IMDb: 5.1
75 min

Meqë nuk i kishin prindërit në shtëpi, një grup adoleshentësh organizuan një festë për Halloween, e cila shndërrohet në një skenë terrorri kur i sulmojnë disa alienë, duke i detyruar…

Country: 
Blue Beetle (2023)

Blue Beetle (2023)

Blue Beetle (2023)
IMDb: 6.1
127 min

Një skarab alien zgjedh Jaime Reyes si mikpritësin e tij simbiotik, duke i dhuruar të diplomuarit së fundmi një kostum të blinduar që është i aftë për fuqi të jashtëzakonshme,…

Country: 
No One Will Save You (2023)

No One Will Save You (2023)

No One Will Save You (2023)
IMDb: 6.3
93 min

Një shtëpiake në mërgim, e mbushur me ankth, duhet të luftojë me alienët që ka hasur rrugës për në shtëpinë e saj.

Country: 
57 Seconds (2023)

57 Seconds (2023)

57 Seconds (2023)
IMDb: 5.3
99 min

Kur një bloger teknologjie merr një intervistë me një guru të teknologjisë dhe ndalon një sulm ndaj tij, ai gjen një unazë misterioze që e kthen atë 57 sekonda në…

Country: 
If You Were the Last (2023)

If You Were the Last (2023)

If You Were the Last (2023)
IMDb: 6.3
92 min

Të ngecur në anijen e tyre kozmike të shkatërruar me pak shpresa për shpëtim, dy astronautë debatojnë nëse është më mirë t’i kalojnë ditët e tyre të mbetura si miq…

Country: 
The Mill (2023)

The Mill (2023)

The Mill (2023)
IMDb: 5.3
106 min

Një biznesmen zgjohet në mënyrë misterioze në një qeli burgu në qiell të hapur vetëm me një gur mulliri të vjetër. I detyruar të punojë si një kafshë, ai duhet…

Country: 
Haunters (2010)

Haunters (2010)

Haunters (2010)
IMDb: 6.1
119 min

Choi mund të kontrollojë mendjet e njerëzve të tjerë kur ata janë brenda fushës së tij të shikimit. Përveç një njeriu.

Country: 
Inception (2010)

Inception (2010)

Inception (2010)
IMDb: 8.8
148 min

Dom Kob është një hajdut me aftësi të veçanta, më i miri në artin e rrezikshëm të ekstraktimit, vjedhjes së ideve të çmuara nga thellësia e subkoshiencës kur personi është…

Fingernails (2023)

Fingernails (2023)

Fingernails (2023)
IMDb: 6.1
113 min

Ana dhe Rajan kanë gjetur dashurinë e vërtetë, dhe kjo vërtetohet nga një teknologji e re e diskutueshme. Ka vetëm një problem, pasi Ana ende nuk është e sigurt. Pastaj…

The Relic (1997)

The Relic (1997)

The Relic (1997)
IMDb: 5.8
110 min

Një detektiv vrasës dhe një antropolog përpiqen të shkatërrojnë një krijesë të ngjashme me hardhucat e Amerikës së Jugut, e cila po ha njerëzit në një muze të Çikagos.

Black Noise (2023)

Black Noise (2023)

Black Noise (2023)
IMDb: 2.6
86 min

Anëtarët e një ekipi elitar sigurie të vendosur për të shpëtuar një VIP në një ishull ekskluziv. Misioni i shpëtimit bëhet një përpjekje e dëshpëruar për të mbijetuar, për të…

Country: