ROMANCE Movies
Priscilla (2023)

Priscilla (2023)

Priscilla (2023)
IMDb: 6.8
113 min

Adoleshentja Priscilla Beaulieu takon Elvis Presley-n në një festë, njeriu i cili tashmë është një superyll rock-and-roll-i bëhet dikush krejtësisht i papritur në momente private: një tërheqje emocionuese, një aleat…

Country: 
A World Record Christmas (2023)

A World Record Christmas (2023)

A World Record Christmas (2023)
IMDb: 7.0
84 min

Një djalë autik përpiqet të thyejë një rekord botëror në prag të Krishtlindjeve, duke bashkuar familjen dhe komunitetin e tij në këtë proces. Frymëzuar nga ngjarje të vërteta.

Country: 
A Merry Scottish Christmas (2023)

A Merry Scottish Christmas (2023)

A Merry Scottish Christmas (2023)
IMDb: 6.7
84 min

Lindsay dhe Brad Morgan udhëtojnë për në Skoci për Krishtlindje, të ribashkohen me nënën e tyre Jo. Ndërsa janë aty, zbulohet një sekret i madh familjar.

Country: 
Bawaal (2023)

Bawaal (2023)

Bawaal (2023)
IMDb: 6.6
137 min

Një burrë nga një qyteti i vogël që bie në dashuri me vajzën më të bukur në qytet. Ai dëshiron të martohet me të një ditë sepse nga kjo martesë…

Country: 
Catch Me If You Claus (2023)

Catch Me If You Claus (2023)

Catch Me If You Claus (2023)
IMDb: 6.6
84 min

Mundësia e artë për karrierën e Averit pothuajse shkatërrohet kur i hyn në shtëpi një i panjohur, i cili këmbëngul se është djali i Babagjyshit. Së bashku ata zbulojnë një…

Country: 
Make Me Believe (2023)

Make Me Believe (2023)

Make Me Believe (2023)
IMDb: 5.6
104 min

Dy gjyshe intrigante organizojnë një takim të lezetshëm të nipit dhe të mbesës që rindez një dashuri fëmijërie dhe inate të vjetra.

Country: 
28 Hotel Rooms (2012) +18

28 Hotel Rooms (2012) +18

28 Hotel Rooms (2012) +18
IMDb: 5.7
82 min

Një natë seksi mes një shkrimtar nga Nju Jorku dhe një llogaritare nga Siatëlli kthehet në një lidhje në distancë që zgjat për shumë vite.

Country: 
What Happens Later (2023)

What Happens Later (2023)

What Happens Later (2023)
IMDb: 5.2
103 min

Të bllokuar nga një stuhi dëbore në aeroport, dy ish të dashuruar takohen rastësisht pas shumë vitesh dhe e kalojnë kohën bashkë, duke kujtuar me dhembje historinë e tyre, dhe…

Country: 
Can You Keep a Secret? (2019)

Can You Keep a Secret? (2019)

Can You Keep a Secret? (2019)
IMDb: 5.3
94 min

Duke menduar se do rrëzohen, Emma I thotë të gjitha sekretet e saj një të huaji në avion. Të paktën ashtu mendonte se ai ishte një i huaj. Derisa më…

Country: 
Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18

Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18

Art of Love a.k.a. Simone (2021) +18
IMDb: 4.1
116 min

Një histori dashurie misterioze, erotike dhe përndjekëse midis një shkrimtari/profesori në Universitetin kryesor të Porto Rikos dhe një artisteje aspiruese nga komuniteti imigrant kinez.

Country: 
Run to You (2022) a.k.a Corro da te

Run to You (2022) a.k.a Corro da te

Run to You (2022) a.k.a Corro da te
IMDb: 6.4
113 min

Jeta e joshësit serial Gianni është e destinuar të ndryshojë kur ai takohet me Chiaran, një grua e bukur që ka pësuar një aksident dhe është një paraplegjike.

Country: 
The Lover (1992)

The Lover (1992)

The Lover (1992)
IMDb: 6.8
115 min

KUJDES, FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! KESHILLOHET PER MOSHA MBI 18 VJEC! Rrëfenja e romancës se ndaluar mes një adoleshenteje franceze dhe një burri kinez mes përgjegjësive për veprimet…

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)

Three Thousand Years of Longing (2022)
IMDb: 6.7
108 min

Një studiuese e vetmuar, në një udhëtim në Stamboll, zbulon një xhind i cili i ofron asaj tre dëshira në këmbim të lirisë së tij.

Passengers (2016)

Passengers (2016)

Passengers (2016)
IMDb: 7.0
116 min

Një anije që po transporton pasagjerë në një planet të ri përballet me disa probleme dhe si pasojë dy prej pasagjerëve zgjohen nga gjumi 90 vite para kohës së caktuar.

Delibal (2015)

Delibal (2015)

Delibal (2015)
IMDb: 6.7
117 min

Delibal “Mjalt helmues” një romance mes dy të dashuruarve a do të lulëzoj e ardhmja në baze të dashurisë apo karrierës, si do gjejnë veten që të vendosin se si…

Country: 
Genre: Drama, DRAME, ROMANCE, TURK
No Hard Feelings (2023)

No Hard Feelings (2023)

No Hard Feelings (2023)
IMDb: 6.4
103 min

E gjendur para rrezikut se mund të humbasë shtëpinë, Medi gjen një mundësi jo dhe aq të zakonshme për punë: prindër të fiksuar kërkojnë dikë që ta nxjerrë nga guaska…

Country: 
3 Idiots (2009)

3 Idiots (2009)

3 Idiots (2009)
IMDb: 8.4
170 min

Dy miq të fillojnë një kërkim për një mik të humbur. Në këtë udhëtim, ata ndeshen me një bast të gjatë të harruar, një martesë që ata duhet të prishin,…

Country: 
Past Lives (2023)

Past Lives (2023)

Past Lives (2023)
IMDb: 8.0
105 min

Nora dhe He Songu, dy miq fëmijërie shumë të lidhur, ndahen pasi familja e Norës emigron nga Korea e Jugut. Njëzet vjet më vonë, ribashkohen për një javë profetike teksa…

Ghosts of Girlfriends Past (2009)

Ghosts of Girlfriends Past (2009)

Ghosts of Girlfriends Past (2009)
IMDb: 5.8
100 min

Konor Midi është lloji i mashkullit që ndahet me tre të dashura njëkohësisht, Me anë të një video-telefonate. Kështu që kur shkon në dasmën e të vëllait ai ka një…

Country: 
My Sole Desire (2023) +18

My Sole Desire (2023) +18

My Sole Desire (2023) +18
IMDb: N/A
119 min

Manon është studente në Paris, në një situatë të pasigurt financiare. Një ditë, e shtyrë nga kurioziteti, ajo shtyn derën e klubit të striptizit “Dëshira ime e vetme” dhe vendos…

Country: 
Landlocked (2018) +18

Landlocked (2018) +18

Landlocked (2018) +18
IMDb: 6.5
49 min

KUJDES FILMI NDALOHET PËR SHIKUES NËN 18 VJEÇ! PËRMBAN SKENA TË FORTA EROTIKE DHE NUDITET! Një histori prej gjashtë ditësh e Xhonaës dhe Tomasit. Ajo sapo është zhvendosur në Berlin nga…

The Great Christmas Switch (2021)

The Great Christmas Switch (2021)

The Great Christmas Switch (2021)
IMDb: 6.0
84 min

Dy motra binjake, njëra beqare dhe tjetra me fëmijë, ndërrojnë vendet në prag të Krishtlindjes për tu larguar secila nga problemet e tyre personale.

Country: 
Fifty Shades of Grey (2015)

Fifty Shades of Grey (2015)

Fifty Shades of Grey (2015)
IMDb: 4.2
125 min

Anastasia është një studente në prag të diplomimit në letërsinë angleze. Kur mikesha e saj Kejt, i kërkon që ta zëvendësojë për një intervistë me Kristjan Grej, një biznesmen të…

Country: 
My Fault (2023) a.k.a Culpa mía

My Fault (2023) a.k.a Culpa mía

My Fault (2023) a.k.a Culpa mía
IMDb: 6.2
117 min

Noa shpërngulet me mamanë e saj në shtëpinë e njerkut dhe të djalit të tij tërheqës, Nikolasit. Por ndjenjat për Nikolasin dhe një sekret në të shkuarën e saj do…

Country: 
Love at First Sight (2023)

Love at First Sight (2023)

Love at First Sight (2023)
IMDb: 6.8
91 min

Dy të rinj njihen në një fluturim për Londër dhe ndahen nga fati. Por rrugët e dashurisë i japin një mundësi tjetër.

Fair Play (2023)

Fair Play (2023)

Fair Play (2023)
IMDb: 6.4
113 min

Një promovim i papritur në një fond mbrojtës të ashpër e shtyn marrëdhënien e një çifti të ri në buzë, duke kërcënuar të zbulohet shumë më tepër se fejesa e…

Country: 
Forgotten Love (2023)

Forgotten Love (2023)

Forgotten Love (2023)
IMDb: 7.6
140 min

Një kirurg dikur i respektuar, i cili ka humbur familjen dhe kujtesën e tij, ka një shans për rikthim kur rilidhet me dikë nga e kaluara e tij e harruar,…

Country: 
If You Were the Last (2023)

If You Were the Last (2023)

If You Were the Last (2023)
IMDb: 6.3
92 min

Të ngecur në anijen e tyre kozmike të shkatërruar me pak shpresa për shpëtim, dy astronautë debatojnë nëse është më mirë t’i kalojnë ditët e tyre të mbetura si miq…

Country: 
A Better Life (2011)

A Better Life (2011)

A Better Life (2011)
IMDb: 7.2
98 min

Karlosi, një kopshtar meksikan në Los Anxhelos, prind i vetëm, lufton për ta mbajtur të birin larg bandave dhe agjentëve të emigracionit, ndërsa përpiqet t’i japë atij mundësitë që vetë…

Country: 
Genre: Drama, DRAME, ROMANCE
Fingernails (2023)

Fingernails (2023)

Fingernails (2023)
IMDb: 6.1
113 min

Ana dhe Rajan kanë gjetur dashurinë e vërtetë, dhe kjo vërtetohet nga një teknologji e re e diskutueshme. Ka vetëm një problem, pasi Ana ende nuk është e sigurt. Pastaj…

One True Loves (2023)

One True Loves (2023)

One True Loves (2023)
IMDb: 5.4
100 min

Katër vite pas zhdukjes së bashkëshortit të saj dhe në prag të një martese të dytë, Ema merr një telefonatë nga bashkëshorti i zhdukur i cili nuk kishte vdekur dhe…

Country: 
Heaven in Hell (2023)

Heaven in Hell (2023)

Heaven in Hell (2023)
IMDb: 3.9
120 min

Ajo, një grua e suksesshme dhe nënë e një vajze të rritur, ndërsa ai, një i ri i pashëm në kërkim të shijimit të jetës. Diferenca 15-vjeçare mes tyre dhe…

Country: 
Genre: Drama, DRAME, ROMANCE
Ex (2009)

Ex (2009)

Ex (2009)
IMDb: 6.2
120 min

Çifte në telashe kryqëzohen në këtë komedi të hidhur.

Country: 
Last Call for Istanbul (2023)

Last Call for Istanbul (2023)

Last Call for Istanbul (2023)
IMDb: 5.5
91 min

Një takim i rastësishëm në aeroport, i çon dy të martuar në një natë të paharrueshme plot emocione, dëshira dhe tundime në qytetin e New York-ut.

Country: 
Dear David (2023)

Dear David (2023)

Dear David (2023)
IMDb: 5.8
118 min

Jeta e një studenteje ekselente kthehet përmbys kur blogu me fantazi të shfrenuara rreth pëlqimit të saj i shpërndahet të gjithëve në shkollë.

Country: 
Jumping from High Places (2022)

Jumping from High Places (2022)

Jumping from High Places (2022)
IMDb: 5.8
88 min

Për të nderuar dëshirën e fundit të shoqes së saj të ngushtë, një vajzë që vuan nga krizat e ankthit, përballet me frikat e saj më të mëdha në jetë…

Country: