MUZIKE Movies
Priscilla (2023)

Priscilla (2023)

Priscilla (2023)
IMDb: 6.8
113 min

Adoleshentja Priscilla Beaulieu takon Elvis Presley-n në një festë, njeriu i cili tashmë është një superyll rock-and-roll-i bëhet dikush krejtësisht i papritur në momente private: një tërheqje emocionuese, një aleat…

Country: 
Maestro (2023)

Maestro (2023)

Maestro (2023)
IMDb: 7.3
129 min

Kjo histori dashurie tregon lidhjen e përjetshme të dirigjentit-kompozitorit Leonard Bernstein dhe aktores Felisia Montealegre Cohn Bernstein.

Country: 
8 Mile (2002)

8 Mile (2002)

8 Mile (2002)
IMDb: 7.2
110 min

Një reper i ri, duke luftuar në çdo aspekt të jetës së tij, dëshiron të jap nga vetja aq sa mundet, sepse kjo është mundësia e tij e fundit. Por,…

Genre: Drama, DRAME, Music, MUZIKE
Flora and Son (2023)

Flora and Son (2023)

Flora and Son (2023)
IMDb: 7.1
97 min

Flet për Florën, një nënë beqare që është në luftë me djalin e saj, Maksin. Duke u përpjekur të gjejë një hobi për Maksin, ajo merr një kitarë nga një…

I Used to Be Famous (2022)

I Used to Be Famous (2022)

I Used to Be Famous (2022)
IMDb: 6.6
104 min

Flet për Vinsin, një ish-yll i dëshpëruar i muzikës pop, i cili ëndërron të rikthehet. Një bashkëpunim i çuditshëm me bateristin e ri autik, Stivin, krijon një miqësi të papritur…

Country: